Як не перетворити дім на пастку для батьків та дітей – корисні поради

Карантин в закладах освіти триває і в більшості випадків батьки перебувають вдома зі своїми дітьми, ми тривожимося, ми хвилюємося, а наші діти це відчувають і тривожаться ще більше, адже у них ще несформована психіка і тому вони більш важко переживають стан тривожності.

Як зняти стан тривожності у дітей?

По перше, рекомендується планувати свій день, тобто починаючи зранку ви говорите своїм дітям, що ви будете планувати, що саме ви сьогодні будете робити, які заходи будете робити, що допоможуть у подоланні інфекції. Обов´язково дитині треба пояснювати чому саме ми це робимо.
Плануючи свій день разом з дітьми ви відволікаєтесь від тривожних думок і тим самим рівень тривожності знижується.

Також обов´язково пояснюйте дитині чому вони не ходять до садочка, до школи, чому ви не ходите на роботу, навіщо ви плануєте свій день, бо таким чином ви запобігаєте розповсюдженню інфекції, оберігайте себе та інших людей.

Спокійні батьки – спокійні діти!

Наскільки ви будете демонструвати свою впевненість, спокій, настільки і діти будуть від вас це відчувати і теж намагатимуться бути спокійними. Демонструйте дітям повну безпеку і говоріть про те, що ми в безпеці.
Альтернативна тривожність є наша радість. Виконуйте щодня таку невеличку вправу по 30 хвилин – згадуйте якісь радісні події або придумуйте щось радісне та корисне для того щоб більше перебувати у цьому стані.

Чим зайнятися вдома з дітьми?

Змушувати дитину не потрібно: лише йти за інтересами. Дитина хоче читати- можемо почитати, вирішує складати пазли – займемось цим. Не варто складати список занять і виконувати їх по черзі: дуже важливо прислухатись до дітей та їхніх бажань.
На період карантину батькам або іншим членам сім´ї треба домовлятись, хто зараз сидить. Наприклад, батько працює, поки мама гуляє з дитиною. Потім мама займається роботою, а батько грається із дітьми. Одному дорослому повноцінно працювати та займатися дитиною буде важко – діти рідко можуть три години спокійно гратись самі,не відволікаючи.
Планувати всі активності варто з урахуванням інтересів дитини, бо для кожного віку вони свої. Час,який зараз батьки проводять із дітьми, можна використовувати для спільних приготувань їжі, занять йогою чи танцями, наведення порядку вдома. Дітей варто залучати до домашніх справ: вони за прикладом батьків вчаться багатьох речей. Якщо дитина проявляє інтерес до хатніх справ, потрібно заохочувати її до цього, навіть якщо в неї не все виходить добре.
Удома можна гратися і з кінетичним піском, пластиліном, робити аплікації з паперу. Для дітей цінно, коли батьки граються з ними на одному рівні.
На час карантину потрібно підготуватись і знайти нові варіанти ігор з дітьми. У You Tube чи навіть у соцмережах можна знайти багато ідей, чим зайняти дитину. У періоди карантину варто стежити за кількістю солодкого, яке вживають діти. Солодощі збуджують дитину: їй важче заснути, складніше сконцентруватись на чомусь.
Для ігор та розваг не використовуйте часто гаджети. Краще звідти видалити усе зайве й залишити додатки для розвитку та навчання. Мультики варто обирати документальні та навчальні. Наприклад, після прочитання енциклопедії дитина зацікавилась Антрактидою - це чудово і можна наступного дня показати відео на цю тему.
Не варто сприймати карантин як те, що ускладнює життя. Використовуйте його для того, щоб провести більше часу з дітьми: вони насправді дуже потребують нашої уваги. І навіть разом розкласти речі після прання – це вже чудова спільна активність.

Будьте розумними, будьте виваженими, тримайтеся «золотої середини», дотримуйтесь всіх правил гігієни,які вам пропонують медичні працівники, але й не впадайте в паніку.

Кiлькiсть переглядiв: 269

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.