ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ ШКІЛЬНОГО ВІКУ

/Files/images/s.jpg Нові друзі і заняття змінюють ставлення дитини шкільного віку до харчування. Та все ж батьки повинні вирішувати, які продукти харчування та страви готувати дитині, щоб він / вона добре розвивалися і росли. Ось деякі поради експерта про те, яким чином ви можете це робити, а також про те, як закласти основу корисним звичкам харчування своєї дитини на все життя.Сімейні правилаБільшість життєвих звичок харчування встановлюються у віці від 6 до 12 років. Батьки повинні намагатися показувати приклади здорового харчування та регулярних фізичних вправ, які вони хотіли б бачити у своєї дитини протягом усього життя. Приклади мають дуже велике значення в цьому віці. Замість того, щоб наполягати на тому, щоб дитина доїла свою капусту брокколі або допила своє молоко, потрібно показати їй, як вам подобаються ці продукти харчування. Будьте авторитетні за столом, але не авторитарні.Піраміда харчування

Піраміда харчування пропонує порції, які базуються на віці, області та рівні активності. Нижче наводяться приклади, які показують, як потреби дітей шкільного віку відрізняються один від одного.Одинадцятирічній, активній дівчинці кожен день необхідно:- 150 грамів зернових;- 2 чашки продуктів харчування рослинного походження;- півтори чашки фруктів;- 3 чашки молочних продуктів;- 150 грамів м'ясних і бобових продуктів харчування;- 5 чайних ложок масел.

Коли дитина починає формувати власні пристрасті в харчуванні, і саме тоді величезний вплив на неї мають батьки. Можна використовувати цю піраміду як для розваги, так і для корисних знань.

Варто повісити таку піраміду в кухні, і разом з дитиною компонувати список покупок чи меню на цілий день.

Розмаїття дуже важливеПродукти, представлені в піраміді, забезпечують організм всіма складовими, необхідними для міцного здоров’я та правильного розвитку дитини. Дуже важливо, щоб щоденна дієта була різноманітною, щоб кожного дня дитина споживала зовсім різні продукти.

Овочі та фрукти – запорука успіху/Files/images/sds.jpg

В щоденному меню повинні знаходитися фрукти та 100% фруктові соки. Вони є джерелом вітамінів A, C, а фрукти зі шкіркою містять клітковину. Можна вживати не тільки свіжі, але й заморожені чи сушені фрукти.

Дуже важливі також свіжі, заморожені та сушені овочі. Слід також не забувати додавати до салатів оливкову чи рослинну олію.

Йогурти насправді білі

Дитина з шоколадом в руках по вуха в ньому замазюканаМолочні продукти містять кальцій, необхідний для правильного розвитку дітей. Найкорисніші та „найчистіші” – кефіри та натуральні йогурти, в той час, як фруктові йогурти містять додаткові субстанції, від чого вони є більш поживними.

Молоко для інших вікових груп зазвичай подають знежиреним, але, якщо мова йде про дітей, жирність може бути 3,2 %. Важливо привчити дітей їсти білі сири, вони містять менше жиру та соди. Це є важливим елементом формування правильних звичок харчування.

Темний хліб не завжди корисний

Головним елементом піраміди є зернові продукти. Найкорисніші ті, які містять зерно грубого помелу. Такі продукти – прекрасне джерело вітамінів групи B, клітковини та інших цінних мікроелементів.

Темну випічку, таку цінну та корисну, інколи поливають карамеллю – краще уникати таких продуктів. Найвідоміші продукти з цієї групи — пластівці, найбільш корисні з яких пшеничні, ячмінні та житні. Вони стануть незамінним елементом ранкових мюслі, до яких варто додати фруктів.

Шоколад замість цукерок

Різнокольорова піраміда харчування з продуктами для дітей, м'ясомДіти з радістю їдять солодощі, але їх варто давати дитині лише як додаток, замість того, щоб все замінювати солодощами. Слід також дотримуватися розумних правил – замість цукерок давати шоколад, замість тістечка з кремом – яку-небудь випічку чи бісквіт.

/Files/images/sdd.jpg Небезпечним джерелом цукру є газовані напої, тому варто привчати дітей втамовувати спрагу водою. Необхідно завжди мати під рукою пляшку води для своєї дитини, це можуть бути як спортивні змагання, так і гра в пісочниці.

Одинадцятирічному, активному хлопчикові кожен день необхідно:

- 200 грамів зернових;

- 3 чашки продуктів харчування рослинного походження; - 2 чашки фруктів;

- 3 чашки молочних продуктів; - 200 грамів м'ясних і бобових продуктів харчування; - 6 чайних ложок масел.

Сприяйте здоровій вазі

Погане харчування може сприяти розвитку таких захворювань, як нервова анорексія або булімія. Дозволити дітям їсти, коли вони голодні, і переставати їсти, коли вони ситі, є ключовим моментом безперервного контролю ваги. Використання їжі в якості винагороди або покарання заохочує дитину ігнорувати сигнали голоду. Купуйте дитині книжку або невелику іграшку замість морозива, якщо ви хочете показати, що задоволені нею. Ще буде краще, якщо ви прогуляєтеся з дитиною або покатаєтеся з нею на велосипеді. За даними експертів, діти потребують годину щоденної фізичної активності.

На жаль, багато дітей далекі від цих рекомендацій. Телевізор і комп'ютерні ігри також частково винні у малорухомому способі життя дітей. Обмеження часу, проведеного перед екраном телевізора, сприятиме гарному здоров'ю. Дослідження показують, що діти, які дивляться телевізор менше двох годин на день, мають більше шансів бути фізично активними. Недостатня фізична активність та надмірне споживання калорій, особливо з продуктів з високим вмістом жиру і цукру сприяє набору зайвої жиру, яку дитина шкільного віку може ніколи не скинути.

Недавнє дослідження свідчить про важливість виховання звичок здорового харчування. Дослідники, які обстежували майже 6000 британських підлітків протягом п'яти років, встановили, що у випадку, якщо дитина мала надмірну вагу у віці 11 років, вона мала таку ж надмірну вагу і в віці 15 років.

Концентруйте увагу на сніданку

Перша половина дня може бути хаотичною, що сприяє відмові сніданку та корисного харчування. Дослідження показують, що діти, які їдять сніданок, отримують більше поживних речовин. Те, що ви їсте на сніданок, має величезне значення. Зернові (особливо цільні зерна) з молоком і фруктами є швидким варіантом ранкової трапези, який пропонує цілий ряд поживних речовин і не впливає на вагу. Недавнє дослідження, у якому брали участь більше 2300 дівчаток у віці від 9 і 10 років, показало, що дівчатка, які вживали зернові продукти харчування на регулярній основі протягом 10 років були більш стрункі, ніж дівчата, які зовсім не вживали такі продукти. Вживання зернових пов'язане зі збільшенням споживання білка, кальцію, заліза, фолієвої кислоти, вітаміну С і цинку, а також скороченням споживання холестерину і жирів.


Дитина-комп’ютероман. Що робити?

/Files/images/erer.jpg Якщо ваша дитина, не навчившись як слід зав’язувати шнурки, як кулемет строчить по клавіатурі; поява нової програми або гри діє на неї, як наркотик; тоді як «нормальні» діти носяться по вулиці, ганяючи м’яча, ваше чадо може годинами висіти за комп’ютером без їжі і сну – ця стаття для вас.Кожен знає про шкоду впливу комп’ютерної залежності на психічне і фізичне здоров’я дітей.

На практиці виглядає це дуже непривабливо: уроки робляться як-небудь, успішність нестримно падає, кращий друг – комп’ютер, відповідно проблеми з комунікабельністю, малорухливість і їжа, що з’їдається за комп’ютером або в поспішках від чого батьки теж не будуть в захваті.Мінуси можна перераховувати ще довго, вони переважують декілька жалюгідних плюсів, повторюваних папами і мамами для заспокоєння совісті самим собі: «Нехай краще так, чим палити в під’їзді» або «в житті згодиться». Як може згодитися в житті проходження гри Counter Strike, не знає ніхто.

Домовленості, крики, нотації, запаролювання системи, як правило, дають негативнийрезультат. Не поспішайте давати вихід роздратуванню. Ваша дитина-комп’ютероман? Ось декілька порад, як отримати з цього користь. Купуйте ігри і програми на англійській мові і, повірте, незабаром вчителька англійської буде вражена словарним запасом вашого чада.Якщо немає можливості придбати окремий комп’ютер, виділіть дитині окрему операційну систему у вашому. Урочисто повідомте, що тепер він господар і може робити в ній, що забажає.

Хай колупається, обслуговує, пробує програми – і однокласники швидко почнуть його поважати, та запитувати поради.Порадьте вести щоденник або власні записи в комп’ютері, і ви навіть не встигнете зрозуміти, коли дитя освоїло Office Word.Підкиньте маленькому комп’ютерному генієві болванок і покажіть, як записувати диски. Повірте, він знайде їм застосування.Домашнє відео і фото – ось де простір для творчості і фантазії.

І нехай першими будуть змонтована батькова голова і тулуб кішки, а відеокліп – з дня народження бабусі. Головне – він знає ЯК це робити.Але головне – встановіть непорушні правила користування ПК. Невиконання яких карається вищою мірою покарання: відлучення від ПК на день, два, а то і тиждень. Зрозуміло, що Вам буде шкода бачити свою пригнічену дитину. А ще будьте готові, що вона може пустити в хід сльози, істерики і шантаж. Тримайтеся, буде нелегко, але, думаю, не варто пояснювати, чому здаватися не можна. Хочеш місце за комп’ютером, виконуй правила:Користуватися ПК в умитому, причесаному і одягненому вигляді.

Сідати за комп’ютер лише в разі вивчених уроків і в повністю чистій і охайній кімнаті.За комп’ютером не приймати їжу, чай, лимонад і т.п.Список справ, залишених мамою, виконаний на 100%.Не битися за мишку з сестрою (братом) – вчитися домовлятися.Не чіпати папки «Папа» і «Сюди не лізь».Можна при бажанні додати ще пару пунктів, але, впевнені, вистачить навіть і цього. Практика показує, що після виконання вищеперелічених умов, часу на ПК залишається якраз стільки, аби не зашкодити дитячому організму.Звичайно, не всі наведені тут правила і поради можуть спрацювати, а ще як мінімум один з батьків повинен вміти користуватися і обслуговувати ПК.

Але якщо ваш маленький комп’ютероман кмітливий, не має особливих проблем з навчанням в школі, голова знаходиться на потрібному місці, а за зайву годину за комп’ютером він готовий навіть мити посуд, придивіться уважніше до своєї маленької дитини, можливо, це майбутній Біл Гейтс?

Кiлькiсть переглядiв: 566

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.